HOTONDO Homes was the major sponsor of our Championship Show and Obedience Trial.

HOTONDO Homes sponsored our National in 2014 and we were delighted to have them on board again. 

XP3020 Xtra Premium Dog Food sponsored of our Championship Show, Obedience Trial AND Open Show.  

We were fortunate to have such supportive members too - see the list of generous sponsors below.
 
Here are the Schedules ....... please click on the links below to access them

GSPCV Championship Show Schedule 2015   

GSPCV Open Show Schedule 2015

GSPCV Obedience Trial Schedule 2015

AND here is a list of Sponsors ......
Sponsorship
Best in Show - Am Ch Int Ch Sup Ch Moruada Californication
Runner Up in Show - Ch Trupoint Best Dressed
Opposite Sex in Show - Ch Trupoint Best Dressed



Baby in Show - Edpra Fantuzzi
Opposite Baby - Canawindra Ez Comes
Minor Puppy in Show - Trupoint Get To Know Me
Opposite Minor Puppy - Pointsure Rebel Witouta Scotch
Puppy in Show - Trupoint For The Fun Of It
Opposite Puppy - Canawindra Buck Shot
Junior in Show - Kobidan Justice Reigns
Opposite Junior - Canawindra Buck Hunter
Intermediate in Show - Ch Canawindra Ru Ready
Opposite Intermediate - Ch Canawindra Ru Serious
Australian Bred in Show - Ch Flyntahn Mercedes CD
Opposite Aust Bred - Ch Macantsaoi Highland Legend
Open in Show - Am Ch Int Ch Sup Ch Moruada Californication
Opposite Open - Ch Trupoint Best Dressed
Neuter in Show - Ch Flyntahn Party Girl
Opposite Neuter - Gr Ch Neut Ch Kobidan Faustus

 

Baby Puppy Dog (2 entries, 1 absent)
1st– Canawindra Ez Comes (Mr M J & Mrs F L Park)

Minor Puppy Dog (2 entries, nil absent)
1st – Trupoint Get To Know Me (Trupoint Kennels)
2nd - Pointsure Smooth Blend Johnny (Mr P Allen)

Puppy Dog (2 entries, nil absent)
1st - Canawindra Buck Shot (Mr M J & Mrs F L Park)
2nd - Canawindra All For The Money (Mr M J & Mrs F L Park)

Junior Dog (5 entries, 1 absent)
1st– Canawindra Buck Hunter (Mr M J & Mrs F L Park)
2nd - Ch Trupoint The Exhibitionist (H Hartig & M Nielsen)
3rd - Gershopoin Just Crusin (Mrs Lynne White)

Intermediate Dog (3 entries, 1 absent)
1st – Ch Canawindra Ru Ready (Mr M J & Mrs F L Park)
2nd – Pointsure Purdy Damascus (Mr P Allen)

Australian Bred Dog (3 entries, nil absent)
1st – Ch Macantsaoi Highland Legend (Ms S Rattle & Mr T Sproule)
2nd - Ch Brysnif I Did It May Way (Heiderst Kennels)
3rd – Ch Rigilkent Algol In Perseus (Mr F J Williams)

Open Dog (6 entries, nil absent)
1st– Am Ch Int Ch Sup Ch Moruada Californication (S H Wright)
2nd– Sup Ch Arosa Ur A Class Act (AI)(Imp NZ) (Heiderst Kennels/M Reichmuth)
3rd– Sup Ch Kobidan Grand Inquisitor (Mrs S Nichols & Mrs J Cattell)

Dog Challenge - Am Ch Int Ch Sup Ch Moruada Californication
Reserve Challenge - Sup Ch Arosa Ur A Class Act (AI) (Imp NZ)


Baby Bitch (2 entries, nil absent)

1st– Edpra Fantuzzi (R Raven)
2nd– Canawindra Ez On The Eye (Mr M J & Mrs F L Park)

Minor Puppy Bitch (1 entry, nil absent)
1st– Pointsure Rebel Witouta Scotch (Mr P Allen)

Puppy Bitch (3 entries, nil absent)
1st - Trupoint For The Fun Of It (Ms M & Miss J Pledger)
2nd - Canawindra Buck N A Half (Mr M J & Mrs F L Park)
3rd - Kobidan Kiss Chasey (Mrs S Nichols & Mrs J Cattell)

Junior Bitch (2 entries, nil absent)
1st - Kobidan Justice Reigns (Mrs S Nichols)
2nd - Rigilkent Adhara In Canis Major (Mr F J Williams)

Intermediate Bitch (6 entries, nil absent)
1st – Ch Canawindra Ru Serious (Trimble)
2nd– Am Gr Ch Am Ch Aust Ch Fields Of Gold (Imp USA) (S H Wright)
3rd – Ch Macantsaoi Irish Rhythm (Ms S Rattle & Mr T Sproule)

Australian Bred Bitch (6 entries, 1 absent)
1st– Ch Flyntahn Mercedes CD (Mrs P Scott)
2nd– Ch Canawindra Rock N And Rollin (Mr M J & Mrs F L Park)
3rd– Ch Pointsure Jump For Joy (Mr P Allen)

Open Bitch (9 entries, 1 absent)
1st– Ch Trupoint Best Dressed (Trupoint Kennels)
2nd– Gr Ch Pointsure Thunder Zed (Mr P Allen)
3rd– NZ Ch Arosa Ur All Class (AI) (M L Reichmuth)

Bitch Challenge - Ch Trupoint Best Dressed
Reserve Challenge - Gr Ch Pointsure Thunder Zed

 

Neuter Dog (1 entry, nil absent)

1st– Gr Ch Neut Ch Kobidan Faustus (Mrs S Nichols & Mrs S Wills)

Neuter Bitch (3 entries, 1 absent)
1st- Ch Flyntahn Party Girl (Mrs P M Scott)
2nd - Neut Ch Prepelica Thunder Best (Mr P Allen)

 
Field and Retrieving Trial Dog or Bitch (1 entry, nil absent)
1st Abtei Eureka CD ORA (Mr R & Mrs K J Winters)


Sire & Progeny (2 entries, 1 absent)
1st - Ch Canawindra Rock E Road (Mr M J & Mrs F L Park)
Ch Trupoint The Exhibitionist, Trupoint For the Fun Of It


Dam & Progeny (3 entries, 2 absent)
1st - Gr Ch Trupoint Thunder Zed (Mr P Allen)
Pointsure Smooth Blend Johnny, Pointsure Rebel Witouta Scotch


Obedience Trial Dog or Bitch (2 entries, nil absent)
1st - Ch Abtei Finders Keepers CD (Mr R & Mrs K J Winters)
2nd - Ch Flyntahn Mercedes CD (Mrs P M Scott)


Veteran (6 entries, 2 absent)
1st - Gr Ch Pointsure Thunder Zed


Brace (3 entries, nil absent)
1st - Ch Macantsaoi Irish Rhythm, Ch Macantsaoi Highland Legend


OPEN SHOW RESULTS TO COME .....